Te spędzane w mieście wcale nie muszą być nudne! #latowschroniskuW okresie zbliżających się letnich miesięcy planujemy zorganizować w schronisku cykl warsztatów edukacyjno-plastycznych dla dzieci. Podczas naszych spotkań łączyć będziemy naukę z zabawą, zwiedzimy schronisko, poznamy bliżej zwierzęta i ich potrzeby.
Uczestników zaprosimy do naszej świeżo wyremontowanej salki dydaktycznej. Tam oddamy się pracy twórczej w duchu idei „zero waste”. Podczas zajęć dowiemy się między innymi jak kreatywnie wykorzystać rzeczy z pozoru niepotrzebne, np. rolki po papierze toaletowym, kartonowe pudła, stare gazety czy plastikowe zakrętki. Zbudujemy domki dla pożytecznych owadów, skonstruujemy „bomby ekologiczne” pełne nasion kwiatów i ziół. Połączymy wiedzę ekologiczną z praktycznymi działaniami plastycznymi.
Warsztaty będą odbywały się cyklicznie. Każde spotkanie będzie miało inny EKO-motyw przewodni.
-Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Będzie nam jednak bardzo miło jeśli zechcecie Państwo wesprzeć nasze zwierzaki przynosząc dla nich najpotrzebniejsze „podarki” z naszej listy.
https://schronisko.com/jak-pomoc/#pomoc-rzeczowa
-Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy.
UWAGA! Liczba miejsc ograniczona! Liczy się kolejność zgłoszeń!
Zgłoszenia (Imię i nazwisko dziecka, imię i nazwisko opiekuna oraz numer kontaktowy) można przesyłać na adres : rekrutacja@schronisko.com w tytule wpisując „lato w schronisku”.
-Udział brać mogą dzieci w wieku 6-12 lat w towarzystwie jednego dorosłego opiekuna.
-TERMIN : 23.06.2019 (niedziela) – godzina 11.00-14.00
1. „Schronisko od kuchni” – uczestnicy będą mogli zwiedzić schronisko, dowiedzieć się jak przebiega adopcja, zobaczyć jak wygląda codzienne życie bezdomnych zwierząt. Wspólnie poznamy tajniki pracy weterynarzy, opiekunów i wolontariuszy.
2. Wykład „Jak kulturalnie przywitać się z psem” – razem z prowadzącymi zagłębimy się w świat psiej mowy ciała. Dowiemy się jak rozpoznać zwierzęce emocje, jakich błędów nie popełniać podczas komunikacji międzygatunkowej.
3. Warsztaty z budowy domków dla owadów. Podczas zajęć ekologiczno-plastycznych poznamy pożyteczne owady zapylające i własnoręcznie zbudujemy dla nich domek, który można postawić na swoim ogródku lub balkonie. Taki domek to wcale nie zbytek owadziego luksusu! To przede wszystkim ich schronienie i miejsce do rozmnażania. Czasami posłuży im jako tymczasowy przystanek, letniskowy domek w którym ukryją się przed upałem, deszczem czy grożącym im niebezpieczeństwem i w którym spokojnie odpoczną. Do ich budowy wykorzystamy dary natury i materiały z recyklingu.