Możesz wspomóc nasze schronisko, wpłacając pieniądze na konto:
Wsparcie finansowe
10 1020 4027 0000 1502 1262 6786
Lub na nasze subkonto na rachunku Fundacji Głosem Zwierząt:
49 1090 1362 0000 0001 4341 8456
tytuł wpłaty: Pomoc dla schroniska
Możesz wspomóc nasze zwierzaki finansowo wspierając zbiórki zorganizowane wspólnie z Fundacją Głosem Zwierząt:
Wiele mamy zapytań jak wspomóc naszych podopiecznych, często pytacie telefonicznie, piszecie wiadomości.
A więc odpowiadamy 😊
🐕 Nasze psy potrzebują naturalnych gryzaków 🐕
Jeśli zastanawiacie się co możecie nam podarować lub macie w planach np. zbiórkę ślubną to możecie wpłacić na zbiórkę organizowaną przez naszą pracownicę Michalinę lub przywieźć je do nas osobiście 😄
Wszystkie szczegóły w linku poniżej: https://zrzutka.pl/7gh6jz
Dziękujemy!
Dlaczego warto 1,5% przekazać schronisku?
Pieniądze, które trafiają do nas z Waszego 1,5%, to:
- dobrej jakości karma;
- leki i materiały medyczne;
- nowoczesne, wygodne i higieniczne klatki dla schroniskowych kotów;
- pieniądze na specjalistyczne badania i konsultacje u najlepszych specjalistów.
To wymierna i realna pomoc. Pomoc, którą trudno przecenić!
Gdy schronisko za pośrednictwem Fundacji Głosem Zwierząt zaczęło zbierać pieniądze z jednego procentu, było jasne, że przede wszystkim zostaną one przeznaczone na jedzenie dla zwierząt. Zaczęliśmy np. kupować dobrej jakości suchą karmę dla psów. Zrezygnowaliśmy z gotowanej. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Psom skończyły się problemy żołądkowo-jelitowe, stały się zdrowsze i lepiej wyglądały. Nie ukrywajmy – takie zwierzęta mają większe szanse na adopcję. Do schroniska często trafiają także chore, wyniszczone, po wypadkach koty – dla nich mokra i sucha karma specjalistyczna, którą również kupujemy, to warunek szybszego powrotu do zdrowia.
Ale pieniądze z 1,5 % to o wiele więcej! Dzięki wpłatom znacznie polepszyliśmy nasze warunki i cały czas kontynuujemy proces usprawniania i dostosowywania ich do potrzeb zwierząt. Modernizujemy sprzęt w schroniskowej przychodni weterynaryjnej. Nieustannie się rozwijamy, by jeszcze lepiej działać na rzecz naszych Podopiecznych!
Dlatego każde 1,5 procent jest dla nas ogromnie ważne.
PIT, z którego 1,5% podatku zostanie automatycznie przekazane schronisku, można wypełnić tutaj.
Domy tymczasowe
Dom zawsze będzie lepszy od schroniska, nawet jeśli to dom tymczasowy, przystanek w drodze do tego na stałe.
W domu jest spokojniej, w domu szybciej się wraca do zdrowia, w domu znacznie spada ryzyko zarażenia się chorobą od innych zwierząt.
Szczeniaki w schronisku są bardzo narażone na zarażenie się parwowirozą. To poważna, przeważnie śmiertelna choroba. W warunkach domowych ryzyko złapania parwowirozy spada niemal do zera, w schroniskach jest bardzo duże. Poza tym okres szczenięctwa to czas, gdy psy intensywnie poznają świat i uczą się nowych rzeczy. Lepiej, by doświadczały domu, a nie schroniskowego boksu, w którym się po prostu nudzą.
Podobnie jest z kociakami. Też bardzo szybko muszą mieć kontakt z ludźmi, muszą się bawić i poznawać świat. Bardzo młode kociaki – do 4-5 tygodnia życia – nie potrafią samodzielnie jeść i wymagają karmienia co 2-3 godziny. Kociaki w schroniskach częściej chorują, bo mają słabą odporność i w dużym skupisku zwierząt zarażają się od siebie. Potrafi je zdziesiątkować panleukopenia, śmiertelna choroba, tak jak parwowiroza u szczeniąt.
Do schroniska trafiają zwierzęta schorowane, po wypadkach. Leczymy je, ale powrót do zdrowia następuje znacznie szybciej w domu, gdy zwierzę ma spokój i nie stresują go warunki schroniskowe. Niektóre z nich potrzebują dłuższej rehabilitacji. Szkoda je trzymać w klatce, gdy mogłyby pierwsze kroki po zabiegu stawiać w domu, w którym ktoś będzie w stanie poświęcić im więcej czasu niż w schronisku.
Przywożone są też do schroniska zwierzęta bardzo stare. Przeważnie – z uwagi na wiek – cierpią na jakąś przewlekłą chorobę. Ich szanse na adopcję są minimalne, a szkoda, by skończyły życie w schronisku.
Szukamy osób, które gotowe są stworzyć dom tymczasowy naszym zwierzakom. Jak sama nazwa wskazuje – jest to krótkoterminowe zobowiązanie, zwłaszcza w przypadku kociąt i szczeniąt, które później trafią do domów stałych. Naszym domom tymczasowym zapewniamy karmę, akcesoria i opiekę weterynaryjną w schronisku; pomagamy też przy adopcji zwierząt.
Jeśli chcesz stworzyć dom tymczasowy dla zwierzęcia ze schroniska, skontaktuj się z biurem schroniska (domy_tymczasowe@schronisko.com).
- Przekazanie zwierzęcia do domu tymczasowego (DT) następuje na podstawie pisemnej umowy wolontariatu w zakresie prowadzenia DT, która zawiera w szczególności: opis i dane zwierzęcia wraz ze wskazaniami dotyczącymi jego pielęgnacji lub leczenia, dane wolontariusza prowadzącego DT i orientacyjny termin jej obowiązywania.
- Przed podpisaniem umowy, o której mowa w pkt. 2, upoważnieni pracownicy schroniska wizytują przyszły DT, sprawdzając, w jakich warunkach będzie przebywało zwierzę i jakie doświadczenie w opiece nad zwierzętami ma przyszły wolontariusz prowadzący DT.
3.Do domów tymczasowych wydawane są zwierzęta w szczególności: chore, szczególnie wrażliwe i wymagające socjalizacji.
- Wskazywanie zwierząt przeznaczonych do DT należy do upoważnionego pracownika schroniska, po konsultacji z lekarzem weterynarii i opiekunami zwierząt.
- Schronisko zapewnia zwierzęciu przebywającemu w DT leki i opiekę weterynaryjną, karmę oraz w szczególnie uzasadnionych przypadkach niezbędne akcesoria (np. klatkę, żwirek, kuwetę, miski, podkłady, butelki). Przydzieloną karmę i akcesoria prowadzący DT odbiera sam ze schroniska, po uprzednim zgłoszeniu zapotrzebowania.
- Jeżeli stan zwierzęcia przebywającego w DT pozwala na jego adopcję, schronisko publikuje jego zdjęcie wraz z opisem oraz nr. kontaktowym DT na swojej stronie internetowej w celu oddania do adopcji.
- W przypadku pozytywnej weryfikacji przez pracowników schroniska osoby zainteresowanej adopcją zwierzęcia przebywającego w DT, osoba prowadząca DT ma obowiązek dostarczenia zwierzęcia do schroniska w celu przeprowadzenia adopcji.
- Prowadzący dom tymczasowy zobowiązuje się do informowania pracowników schroniska o stanie zdrowia zwierzęcia i postępach w socjalizacji minimum raz w tygodniu w drodze e-mailowej przesyłanych na adres: domy_tymczasowe@schronisko.com.
- Nadzór nad domami tymczasowymi sprawuje upoważniony pracownik schroniska.