Jak każdy, lubimy mieć gości. Zapraszamy więc wszystkie chętne szkoły i inne placówki do wizyt w naszym schronisku. Na odwiedziny umawiać się można mailowo (edukacja@schronisko.com) lub telefonicznie (61 868 10 86).  Ze względu na komfort i bezpieczeństwo odwiedzających grupy nie powinny być duże – najlepiej, gdy liczą kilkanaście osób.

Przed przyjściem do schroniska prosimy się zastanowić, czy w grupie nie ma dzieci szczególnie wrażliwych oraz bojących się zwierząt i hałasu. Przyprowadzanie ich do schroniska nie jest najlepszym pomysłem. Sugerujemy, by na wizyty przyprowadzać dzieci co najmniej siedmioletnie.

Za bezpieczeństwo dzieci na terenie schroniska zawsze odpowiada opiekun grupy.

Pamiętajcie, że schronisko dla zwierząt nie jest ogrodem zoologicznym ani sklepem. Przed wizytą warto przeprowadzić z dziećmi choć krótką rozmowę na temat problemu bezdomności zwierząt.

Zwiedzanie schroniska trwa około pół godziny. Pracownicy opowiadają, jak ono działa i w jaki sposób trafiają tu zwierzęta. Pokazują psy i koty, i odpowiadają na wszystkie pytania. Grupy składające się z młodszych dzieci zapraszamy później do salki edukacyjnej na rysowanie, kolorowanie czy robienie zabawek dla zwierzaków.