Wszystkie psy dostały ulubione smaczki, część z nich na pewno wyjdzie dziś na spacer – tak świętujemy przypadający dziś Dzień Psa. A już jutro zapraszamy Was do schroniska na psie wykłady! Zaczynamy o godz. 11.

Postaramy się rozprawić z wciąż żywą teorią dominacji i przekonać, że pies może przechodzić przez drzwi przed swoim właścicielem; pokażemy, jak zacząć trening z klikerem i jak prowadzić swojemu psu stronę na Facebooku; opowiemy, jak ewoluował pies i po czym poznać, do czego nasze zwierzę będzie się najbardziej nadawało; postaramy się też obalić mity na temat amstaffów, bulterierów i pitbulli – pomogą nam w tym wolontariuszki TTB Poznań.

PROGRAM:
11:00-11:40 Kto tu rządzi? – Małgorzata Muchowska
Czy w domu z psem zawsze musi być osobnik alfa i czy pies musi zawsze przepuszczać człowieka w drzwiach? Jednym słowem – o teorii dominacji.

11:40-12:10 Czy TTB jest be? – Magda Kochańska-Zierhoffer i Marta Matuszewska
Amstaffy, staffordy, bulteriery – jedni je kochają, inni się ich boją. Jakie naprawdę są te psy? Jak należy je dobrze prowadzić?

12:10-12:50 Pies zaganiający czy stróż stada? – Małgorzata Muchowska
Jak po budowie ciała naszego psa rozpoznać, do czego najbardziej się nadaje i jaka aktywność sprawi mu największą przyjemność?

12:50 – 13:20 Z życia psiego celebryty – Marta Matuszewska
Jak prowadzić stronę swojego psa na Facebooku? O zdjęciach, wpisach i… poczuciu humoru na podstawie strony Bulterier Tekla celebrytka

13:20-14:00 – Klik, klik, czyli pokochaj kliker – Jagoda Wejchan
Co to jest kliker, jak się z nim pracuje i dlaczego warto z nim szkolić swojego psa.

Prowadzący:
Małgorzata Muchowska – behawiorystka, pracuje w Schronisku dla zwierząt, prowadzi dom tymczasowy Kot i Małgorzata
Magda Kochańska-Zierhoffer – TTB Poznań
Marta Matuszewska – TTB Poznań, autorka bloga Bulterier Tekla celebrytka
Jagoda Wejchan – zawodniczka obedience, kończy kurs trenera psów i pracuje w Schronisku dla zwierząt

wstęp wolny