Koty

kot do adopcji curie
Curie Curie

Curie

Curie

, ,

Curie

Curie z początku sprawia wrażenie nieśmiałej, ale po chwili wychodzi z niej strasznie sympatyczna kotka. Bardzo lubi być pieszczona i głaskana. Gdy coś jej się nie podoba, zdarza jej się fuknąć. Curie trafiła do nas w połowie września, została znaleziona na al. Solidarności. Ma osiem miesięcy. Jest wysterylizowana, zaszczepiona i zaczipowana (967000009401199).

kot do adopcji bajka
Bajka Bajka

Bajka

Bajka

, ,

 Bajka

Wykończyła strażników miejskich, którzy gonili ją po całym parkingu pod pl. Wolności. Tam w połowie września ktoś znalazł samotnego kociaka, który jednak nie bardzo chciał sobie pomóc. W schronisku bardzo się zmieniła. Niby jeszcze się boi kontaktu, ale jak tylko zacznie się ją głaskać, to bardzo mruczy, ugniata i żąda więcej. Koteczka ma ponad pół roku i jest już wysterylizowana. Ma także czipa (967000009401021) i aktualne szczepienia.

 

kot do adopcji luna
Luna Luna

Luna

Luna

, ,

Luna

Mały diabełek z dwoma białymi paluszkami. Ma mnóstwo energii, sto pomysłów na minutę i silny charakter. Gdy widzi człowieka, nie może się zdecydować, czy chce się bawić, czy głaskać. Trochę dominuje w zabawach z innymi kotami, więc jeśli ktoś pomyśli o niej jako drugim kocie – ten pierwszy powinien być również z charakterem. Nie powinna być jedynym kotem w domu, bo sama będzie się nudzić. Luna ma ok. 8 miesięcy i przywieziono ją do nas w listopadzie z Wildy. Jest wysterylizowana, zaszczepiona i zaczipowana (967000009423039).

kot do adopcji agatka
Agatka Agatka

Agatka

Agatka

, ,

Agatka

Agatce zmarła właścicielka, a że nie miał się kto nią zająć, sąsiadka przyniosła ją do schroniska. Kotka była w takiej depresji, że postanowiła umrzeć. Długo nic nie jadła, długo przekonywaliśmy ją, że jednak warto żyć. Agatka jest dosyć lękliwa, stresuje ją hałas i inne koty. Lubi jednak kontakt z człowiekiem – wzięta na kolana, od razu ugniata i mruczy. Zależy nam na tym, by jej nowy dom był spokojny, bez innych kotów i dzieci. Agatka ma dwa lata. Jest wysterylizowana, zaszczepiona i zaczipowana (967000009404910).

kot do adopcji eliza
Eliza Eliza

Eliza

Eliza

, ,

Eliza

Dziesięciomiesięczna koteczka, która z katarem trafiła do nas z działek na Darzyborze. Na początku była straszną dzikuską, teraz powoli się socjalizuje, ale uwaga  – to panna z charakterem. Zostanie wysterylizowana w schronisku (jeśli wcześniej będzie adoptowana, zapewniamy sterylizację po adopcji). Jest zaszczepiona i zaczipowana (967000009423115).

kot do adopcji wicuś
Wicuś Wicuś

Wicuś

Wicuś

, ,

Wicuś

Poszarpane uszko sugeruje, że dużo czasu spędzał na dworze – mógł być kotem wychodzącym albo wręcz wolno żyjącym. Jest jednak strasznie lgnącym do ludzi kotem,uwielbiającym głaskanie i robiącym baranki. Mimo swojej postury jest łagodny i nie wchodzi w konflikty z innymi kotami. Wicuś trafił do nas w połowie grudnia z Piątkowa. Ma około 7 lat. Jest kastratem zaszczepionym i zaczipowany, (967000009423117).

kot do adopcji klusia
Klusia Klusia

Klusia

Klusia

, ,

Klusia

Łagodna, aczkolwiek trochę nieśmiała kotka. Polecamy ją dla doświadczonych właścicieli i do spokojnego domu. Klusię znaleziono we wrześniu na ul. Strzeleckiej. Jest wysterylizowana i zaszczepiona, ma też czipa (967000009401088). Ma ok. 5 lat.

kot do adopcji Julian
Julian Julian

Julian

Julian

, , ,

Julian

Julian trafił do schroniska z ulicy- został znaleziony zakleszczony w kratce kanalizacyjnej. Julian nie chodził samodzielnie. Trafił do domu tymczasowego, gdzie jest do tej pory rehabilitowany. Poczynił ogromne postępy, coraz lepiej się porusza. Julian ma 3 lata, jest zaszczepiony i wykastrowany.

Oto opis jego tymczasowej opiekunki: Kot Julian akceptuje psy, koty również. Przyjaźni się z kotem Stefanem (po sąsiedzku, urządzają spotkania na klatce schodowej) oraz z kotem mojej mamy. Julian dobrze znosi zmianę miejsca (zabieram go ze sobą jeśli wyjeżdżam). Aktualnie rehabilituje Juliana tylko w domu. Robimy masaże. Trenujemy skoki. Rozciągamy i wzmacniamy tylne nogi. Kupę robi sam w różnych miejscach. Często zdążymy trafić do toalety 😁 Sikanie wymaga pomocy (drapania po udzie, kilku wacików i na koniec wytarcie mokrą chusteczką). Jest strasznym gadułą i potrafi skutecznie komunikować swoje potrzeby (głównie jedzenia). Jest bardzo towarzyski. Rano nie może doczekać się kiedy wszyscy wstaną. Jeśli zadzwoni budzik, to Julian na pewno dopilnuje aby wszyscy wstali 😄. Kiedy słyszy dzwonek do drzwi, biegnie sprawdzić kto przychodzi. Bardzo lubi uciekać na korytarz i klatkę schodową. Czasami zabieram go na spacery na smyczy.
Osoby zainteresowane adopcją Juliana prosimy o kontakt z jego tymczasową opiekunką pod numerem telefonu: 601 395 712

kot do adopcji jagna
Jagna Jagna

Jagna

Jagna

, ,

Jagna

Urocza kocia dziewczyna. Bardzo kontaktowa, lubi towarzystwo innych kotów i dobrą zabawę. Jest u nas od grudnia. Ma około pięciu miesięcy. Jest wysterylizowana, zaszczepiona i zaczipowana (967000009426040).

kot do adopcji antek
Antek Antek

Antek

Antek

, ,

Antek

Straszna przytulanka, Kto tylko pojawi się w jego zasięgu, od razu wystawia brzuszek do głaskania. Przywieziono go do nas w październiku z ul. Lechickiej. Najprawdopodobniej potrącił go samochód. Miał złamaną miednicę. Wszystko ładnie się zrosło. Antek ma 9 miesięcy. Jest zaszczepiony i zaczipowany (967000009399225), a także wykastrowany.