ZGUBIŁEM ZWIERZĘ – CO ROBIĆ?

1. Zadzwoń do schroniska (tel. 61 868 10 86), podaj dokładny opis zwierzęcia (zwłaszcza jego charakterystyczne cechy), rejon, w którym zginęło i swój numer telefonu. Zrób to, nawet jeśli zwierzę ma czipa – czasem właściciele zmieniają numery telefonów i nie przerejestrowują ich w bazie Safe Animal. Zwierzak trafia do schroniska i nie można się dodzwonić do właściciela. Ten zaś nie dzwoni do schroniska, bo przecież pies czy kot ma czipa.

2. Jeśli masz zdjęcie zwierzęcia – prześlij je na biuro@schronisko.com

3. Stwórz ogłoszenie o zaginięciu zwierzęcia (najlepiej z kolorowym zdjęciem). Porozwieszaj je w okolicy, warto je zostawić u lokalnych weterynarzy – wiele osób, które znalazły zwierzęta, przyprowadza je do weterynarza.

4. Dołącz do grupy Zaginione/znalezione zwierzęta Poznań i okolice na Facebooku i dodaj tam swoje ogłoszenie.

5. Ogłoszenie o zaginięciu zwierzęcia możesz również przesłać do schroniska (biuro@schronisko.com), umieścimy je na naszej stronie internetowej.

6. Rozmawiaj z sąsiadami, właścicielami okolicznych sklepów – może ktoś z nich widział Twojego zwierzaka?

7. Nie trać nadziei. Zwierzęta wracają czasem po dłuższym czasie.

8. Gdy się już znajdzie, zdejmij porozwieszane ogłoszenia i zaktualizuj swój wpis w grupie Zaginione/znalezione (wystarczy edytować posta i dodać informację, że się odnalazło – nikt już nie będzie tego udostępniać). Poinformuj też schronisko.